Auto vadīšanas prasme nenoliedzami ir viena no mūsdienu cilvēka svarīgām kompetencēm. Tā ne tikai palielina mūsu izredzes darba tirgū, bet arī paver daudz plašākas iespējas dzīvē – būtiski atvieglo sadzīvisko jautājumu risināšanu, ļauj būt daudz mobilākam un pat paver durvis uz piedzīvojumiem.

Autovadītāju apmācība var būt arī viena no labākajām dāvanām, ko vecāki vai radinieki var pasniegt jauniešiem, beidzot skolu vai uzsākot patstāvīgas dzīves gaitas.

Kā notiek autovadītāju apmācība?

Populārākās autovadītāju tiesību kategorijas ir “B” jeb tiesības vadīt vieglo automašīnu ar masu līdz 3500 kg un līdz 8 pasažieriem, un “A” jeb motociklu vadītāja tiesības.

Lai nokārtotu autovadītāja tiesību eksāmenus CSDD, būs jāiziet autovadītāju apmācību kurss kādā no autoskolām. Apmācībā ietilpst teorijas nodarbību kurss autoskolā, pirmās palīdzības kurss un praktiskā braukšanas apmācība. Klientu ērtībai autoskolas piedāvā rīta, vakara, brīvdienu un arī tālmācības apmācību grupas.

Normālos apstākļos auto vadīšanas teorētiskā apmācība parasti notiek klātienē, taču pašlaik, saistībā ar Covid 19 ierobežojumiem, šīs nodarbības joprojām notiek tiešsaites režīmā (on-line). Kā secina daudzi iecienītās Autoskolas Elite vadītāji, klātienes teorijas apmācību formāts ir nesalīdzināmi efektīvāks, un viņi cer, ka pēc iespējas ātrāk atkal būs iespēja pie tā atgriezties. Grupu nodarbībās ir ļoti svarīgs tiešais kontakts ar pasniedzēju, iespēja uzdot jautājumus, diskutēt, sajust mijiedarbību, tādēļ speciālisti, ja vien iespējams, iesaka noteikti izvēlēties šo teorijas apguves formātu.

Praktiskā braukšanas apmācība – ko no tās sagaidīt?

Saskaņā ar CSDD noteikumiem, autovadītāja tiesību iegūšanai ir obligāti nepieciešamas vismaz 20 praktiskās braukšanas apmācību nodarbības (pa 45 minūtēm) pie sertificēta instruktora. Tās iespējamas tikai klātienē, un šobrīd ir atļautas.

Jāņem gan vērā, ka cilvēkam bez auto vadīšanas pieredzes ar šo nodarbību skaitu var nepietikt. Speciālistu vidū tiek pielietots neoficiāls ieteikums “apmācāmā vecums + 10” – piemēram, 20 gadus vecam tiesību kandidātam optimālas būtu 30 braukšanas nodarbības. Taču jebkurā gadījumā – apmācības ilgums būs atkarīgs no katra individuālajām prasmēm, iepriekšējām zināšanām, kā arī apķērīguma un braukšanas nodarbību intensitātes.

Doma par pirmo saskarsmi ar praktisko braukšanu mēdz raisīt pamatīgu stresu, jo sevišķi, ja dzirdēti citu cilvēku pieredzes stāsti par nervoziem, bļaujošiem instruktoriem un ar to saistītām pazemojošām situācijām. Taču šis uztraukums ir lieks – mūsdienu realitātei šāda aina vairs īsti neatbilst, ja izvēlas autoskolu ar kvalificētiem instruktoriem un labām atsaukmēm

Uz braukšanas nodarbību – bez stresa un ar pozitīvām emocijām

Autoskolas Elite pasniedzēji un instruktori ir laipni, profesionāli un apmācība noris pozitīvā un draudzīgā atmosfērā. Šeit instruktora profesija apvieno gan skolotāja prasmes, gan psihologa dotības, gan inspektora zināšanas un drauga padomus.

Pirmo nodarbību var nosaukt par iepazīšanās nodarbību, kurā instruktors izstāsta visu apmācības gaitu, izrunā kopējo sadarbību un visus aktuālos jautājumus. Instruktora uzdevums ir izskaidrot automašīnas darbības principus, automašīnas vadīšanas iekārtu darbību un to pareizu pieregulēšanu. No sākuma vadītāja uztraukums ir liels, tāpēc pirmā kustība ar auto notiks norobežotā teritorijā, laukumā vai arī uz ceļa, kur ir minimāla transportlīdzekļu kustība.

Pēc pirmajām nodarbībām gan jaunajam auto vadītājam, gan arī instruktoram būs skaidrs tālākais apmācības plāns. Katrā nākamajā nodarbībā jau būs jūtams progress, un apmācāmo gaidīs nākamais līmenis – braukšana pa koplietošanas ceļiem pēc Ceļu satiksmes noteikumiem, cenšoties teorētiskās zināšanas apvienot ar praktiskajām.

Apmācību nobeiguma etapā instruktors veiks pieļauto kļūdu analīzi. Katra kļūda un situācija uz ceļa tiks pārrunāta, lai nekas nepaliktu neskaidrs. Pirms doties uz braukšanas eksāmenu, kandidātam tiks dota iespēja pārbaudīt un apliecināt savas spējas skolas braukšanas eksāmenā, nobraucot nodarbību pie cita autoskolas instruktora, kurš izvērtēs viņa gatavību eksāmenam.

Autovadītāja apliecības iegūšana ir lielisks piedzīvojums un paver daudzas iespējas. Ja esat tam gatavi, nāciet uz Autoskolu Elite, mēs parūpēsimies par to, lai, dodoties uz eksāmenu, jūs tam būtu gatavi gan praktiski, gan psiholoģiski.

____________________

Raksts tapis sadarbībā ar 1188.lv

Publicēts: 22.08.2021
Komentāru skaits: 0
Ātrā pieteikšanās
Close

Ātrā pieteikšanās

Ja vēlaties pieteikties autoskolas apmācībai, mums ir nepieciešama īsa informācija un mēs tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies.

Kontaktpersona

Administratore

Email info@autoskolaelite.lv
Phone 28244447
close

Ātrā pieteikšanās

Ja vēlaties pieteikties autoskolas apmācībai, mums ir nepieciešama īsa informācija un mēs tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies.

Mail info@autoskolaelite.lv
Phone 28244447
 

Norādiet vēlamo saziņas veidu!

whatsapp

whatsapp

e-pasts

e-pasts

zvans

zvans

sms

sms

 

Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!

Loader Image