1. aprīlī ir stājušās spēkā izmaiņas VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) vieglo automobiļu vadīšanas eksāmenā, kas paredz, ka turpmāk figūras jeb speciālie manevri tiks veikti reālā ceļu satiksmē nevis norobežotā laukumā.

“Ieviestās izmaiņas eksaminācijas inspektoram ļaus daudz labāk pārliecināties par topošā vadītāja gatavību patstāvīgi vadīt transportlīdzekli”, uzsver CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris. “Veicot figūras eksāmenu laukumā, jaunie vadītāji bieži vien brauca orientējoties pēc stabiņiem, bez dziļākas izpratnes par pareizu manevrēšanu, tomēr dzīvē šis paradums ir nederīgs un pat bīstams.”

Līdz šim vadīšanas eksāmenā personām iemaņas figūru izpildē bija jāveic speciāli izveidotā eksaminēšanas laukumā. Lai arī, veicot figūras ar noteiktu kustību skaitu, tika demonstrētas transportlīdzekļa kontrolēšanas pamatiemaņas, tomēr praksē daudzos gadījumos vadītāja sagatavošanās posmā tās reālā ceļu satiksmē pat netika mācītas un, nonākot ceļu satiksmē, jaunie vadītāji bieži vien nemāk raiti, nekavējot citus, novietot transportlīdzekli stāvvietā vai veikt citus manevrus.

Kopumā ir pieci manevri, no kuriem topošajam autovadītājam eksāmenā tiks izvēlēti divi manevri:

  • Stāvvieta paralēli braukšanas virzienam;
  • Iebraukšana stāvvietā perpendikulāri brauktuves malai;
  • Apgriešanās braukšanai pretējā virzienā;
  • Bremzēšana precīzi apstājoties (avārijas bremzēšana);
  • Intervāla kontrolēšana piebraucot pie kases automāta vai tml.

CSDD automobiļi, kuri tiek izmantoti eksaminācijas procesā ir aprīkoti ar visiem mūsdienās pieejamajiem drošības sensoriem, kas palīdzēs speciālos manevrus veikt droši. Turklāt nepieciešamības gadījumā eksaminācijas inspektors varēs pārņemt transportlīdzekļa vadību, tādejādi speciālo manevru izpilde ceļu satiksmē neradīs draudus satiksmes drošībai, kā arī atpakaļgaitas manevri tiks veikti mazāk intensīvā satiksmē. Arī eksāmena laiks tiks izmantots pilnvērtīgāk, jo līdz šim vairākos CSDD klientu apkalpošanas centros bija jābrauc līdz eksāmenu laukumam.

Šobrīd Autoskolas Elite prakstiskajās braukšanas nodarbībās ir ietvertas papildu nodarbības visu šo manevru apguvei. Instruktori intensīvi strādā pie tā, lai kursanti, dodoties uz eksāmenu, justos droši un pārliecināti veikt izvēlētos manevrus satiksmē.

Jums varētu interesēt arī šis raksts:

Avots: csdd.lv

Publicēts: 07.05.2022
Komentāru skaits: 0
Ātrā pieteikšanās
Close

Ātrā pieteikšanās

Ja vēlaties pieteikties autoskolas apmācībai, mums ir nepieciešama īsa informācija un mēs tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies.

Kontaktpersona

Administratore

Email info@autoskolaelite.lv
Phone 28244447
close

Ātrā pieteikšanās

Ja vēlaties pieteikties autoskolas apmācībai, mums ir nepieciešama īsa informācija un mēs tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies.

Mail info@autoskolaelite.lv
Phone 28244447
 

Norādiet vēlamo saziņas veidu!

whatsapp

whatsapp

e-pasts

e-pasts

zvans

zvans

sms

sms

 

Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!

Loader Image